Yoğun Bir Katılımla Başlayan Eemkon 2015 Kongresi Başarıyla TamamlandıGeri Dön

EKOS GROUP ana sponsorluğunda 19 Kasım 2015 Perşembe günü sabah 10:00`da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi`nde başlayan Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON 2015), 7 sempozyumun gerçekleştirildiği üç günlük programın tamamlanmasıyla kapandı. Kongreye yaklaşık 3000 kişi katıldı.

Kongre boyunca kendi AR-GE’miz ile imalatını gerçekleştirdiğimiz EKOSinerji marka Orta Gerilim Gaz İzoleli Modüler Hücre, distribütörlüğünü ve katma değerli satıcılığını gerçekleştirdiğimiz General Electric marka Transformatör İzleme Sistemleri ve Koruma Kumanda Röleleri ile yine kendi AR-GE’miz ile ürettiğimiz EKOSync 1588 PTP Zaman Sunucusu gibi ürünlerin sergilendiği standımız büyük ilgi gördü.

Kongrede ayrıca, “Elektrik Kontrol Mühendisliği Oturumu-III” de “Modern Elektrik Şebekeleri İçin PTP (IEEE 1588) Zaman Sunucusu” adlı sunumuyla firmamızdan Sn. Elşan Kahraman ve “Kent ve Elektrik Bildiri Oturumu” nda “Primer Gaz Yalıtımlı Hücrelerle Tasarruf” adlı sunumuyla yine firmamızdan Sn. Murat Özçelik konuşmacı olarak kongreye katkıda bulundular.

Bununla birlikte firmamızın kurucu üyelerinden Sn. Prof. Dr. Ahmet L. Orkan, “Mühendis-Öğrenci Buluşması ve Mühendislik Öğrencileri Forumu” nda panelist olarak yer aldı. “Yabancı Çağrılı Oturum” da firmamız adına iş ortağımız LSIS firmasından Sn. Kwang-Jin Ko, “Seismic Test and Analysis for 72.5kV GIS (Gas Insulated Switchgear)” adlı sunumunu gerçekleştirdi.